VÉDJEGY

Mi a védjegy?

amiről felismernek, ami megvéd

A védjegyeztetés, vagyis egy adott megjelölés oltalom alá helyezése az iparjogvédelem eszköztárának egyik legismertebb és leggyakrabban igénybevett eleme. Az adott termékbe, szolgáltatásba befektetett összes munka, pénz, reklám, a fogyasztók számára magában a megjelölésben, azaz a védjegyben összpontosul. Minden cég marketing tevékenységének legfontosabb feladata, hogy a fogyasztókban kialakítsa a védjegy - termék és szolgáltatás kapcsolatát, és így kialakítsa a márkát és annak jó hírnevét.

Ezért nagyon fontos, hogy az új termékek és szolgáltatások megnevezésére olyan megjelölést alkalmazzanak, mint amit a védjegytörvény is megfogalmaz, azaz:

"Védjegyoltalomban részesülhet minden grafikailag ábrázolható megjelölés, amely alkalmas arra, hogy valamely árut vagy szolgáltatást megkülönböztessen mások áruitól vagy szolgáltatásaitól."

A védjegy bejegyzés folyamata:

A védjegy bejegyzési eljárás 3 legfontosabb szakasza

1. védjegybejelentés benyújtásával indul.

2. A megjelölés és az igényelt áru és szolgáltatási osztályok meghatározása,

3. A hatósági díj befizetése.

Az eljárás következő lépéseként a Hivatal megkutatja a megjelölést és a kutatási eredményről tájékoztatja a bejelentőt. Ezt követően a Hivatal a védjegybejelentést közzéteszi hivatalos lapjában, amelynek időpontja azért lényeges, mert ezen időponttól kezdődően három hónapos intervallumban van módja felszólalni azoknak, akiknek korábbi jogait sérti az adott védjegybejelentés.

Amennyiben érkezik felszólalás, vagy az eljárás során bármikor érkezik észrevétel a Hivatalhoz az adott ügy kapcsán, a Hivatal ezen felszólalások vagy észrevételek figyelembevétele mellett, megfelelő eljárás lefolytatása mellett dönt arról, hogy az adott megjelölés megkaphatja-e az oltalmat vagy nem.

Amennyiben a bejelentett megjelölés nem tartalmaz olyan elemet, amely miatt a Hivatal a "feltétlen kizáró okok"-ra való hivatkozással elutasíthatja a bejelentést, valamint az eljárás folyamán nem érkezik észrevétel, vagy felszólalás, illetve ezen eljárások pozitívan zárulnak le, akkor a bejelentő 10 évre megkapja megjelölésére a védjegyoltalmat, amely oltalmi idő tízévente a megfelelő hatósági díj befizetése mellett akárhányszor meghosszabbítható.

A leírt információk tájékoztató jellegűek, a védjegyekkel kapcsolatos részletes rendelkezéseket Magyarországon a hatályos védjegytörvény tartalmazza. (Vt.: https://www.mszh.hu/jogforras/1997_XI_Vt.pdf )

tovább olvasom itt: védjegy 


ÉS MOST?

Lépjen velünk kapcsolatba!

Kapcsolat

Ajánlatkérés- Ingyenes

Kérjük, adja meg adatait és a lehető leghamarabb felvesszük Önnel a kapcsolatot.

Szolgáltatások

Stratégiai megoldások

IP policy és IP coaching egyének és cégek részére

Jogszerzésután

Az oltalmat nem csak megszerezni, hanem gondozni, használni, védeni kell a bitorlók, hamísítókkal szemben.